Connect with us

СВЯТ

НАСА заплаши, че може да унищожи цялата сателитна мрежа на Земята

„Устройствата не са защитени от този вид удар“: НАСА заплаши, че може да унищожи цялата сателитна мрежа на Земята

Ръководителят на НАСА Бил Нелсън заплаши, че може да унищожи цялата сателитна мрежа на Земята.

Ръководителят на НАСА Бил Нелсън заяви, че само една ядрена експлозия в космоса би унищожила цялата сателитна мрежа на Земята.

„Ако съперник детонира ядрена бомба в космоса, всички сателити ще спрат да предават информация“,- каза ръководителят на Националното управление по аеронавтика и изследване на космическото пространство на САЩ.

В същото време Нелсън добави, че шест експлозии ще доведат до пълното унищожаване на сателитите в орбита. Той подчерта, че това оборудване не е защитено от съответния вид облъчване.

Според експерти ядрената експлозия в космоса се различава от експлозиите на други места по това, че цялата й енергия се разсейва от радиация, без да се създава ударна вълна – поради липсата на среда от материя. След експлозията зарядът и носещото го превозно средство (сателит, ракета) моментално ще се нагреят до милиони градуси и тяхното вещество ще се превърне в многократно йонизирана плазма. Плазменият облак ще „подчертае“ енергията на експлозията в рентгеновия диапазон. В същото време ще се създаде електромагнитна вълна с много висока „височина“ – електромагнитен импулс.

Вълната ще се „търкулне“ върху електронните устройства и ще разруши всички процеси в тях, като същевременно ще разруши тънката електроника на устройствата с индуцирани токове. В допълнение, стандартните компоненти на ядрен взрив в космоса ще бъдат изблик на неутронен поток, гама лъчение и „обикновената“ прословута светлинна светкавица, за която всички съветски ученици са били обучавани в уроците по NVP (първоначално военно обучение).

Според информация от открити източници в момента в планетарна орбита има около 10 хиляди изкуствени спътника. Откакто Съветският съюз изстреля Спутник, първия изкуствен спътник на Земята, през 1957 г., човечеството непрекъснато извежда все повече и повече от тези обекти в орбита всяка година. През втората половина на 20-ти век се наблюдава бавен, но стабилен растеж, с приблизително 60 до 100 сателита, изстрелвани годишно до началото на 2010 г. Но оттогава темпото се увеличи драстично. До 2020 г. в резултат на 114 изстрелвания в космоса са изстреляни около 1300 сателита.

Не всички от 10-те хиляди сателита обаче работят. Няколко хиляди отдавна са изчерпали полезния си живот и сега са космически отпадъци. Към днешна дата не е изобретено нищо друго освен оставянето на нефункционални сателити в специални орбити.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195761