Connect with us

СВЯТ

Напъдиха от Китай наглата вещица

Прощален шамар: На Урсула фон дер Лайен й посочиха изхода в Китай

Шефът на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен беше демонстративно унизена в Китай. Telegram каналите не можеха да не коментират подобни новини.

„Изявленията на фон дер Лайен, която реши да заплаши Китай преди посещението си в тази страна, не останаха без последствия. Politico изброява редица подчертано пренебрежителни жестове от китайска страна.

▪ Ако Макрон беше посрещнат с червен килим, банкет и военни паради, придружени от фойерверки, и беше поздравен от министъра на външните работи, Урсула беше приета от министъра на екологията. На обичайния пътнически вход на летището.

Графикът на Макрон беше плътен, докато фон дер Лайен нямаше срещи. Докато Макрон вечеряше на разкошен държавен банкет със Си Дзинпин, фон дер Лайен даде възможно най-потискащата пресконференция в централата на делегацията на ЕС.

▪ Докато държавните медии тръбеха за китайско-френските отношения, китайските социални медии демонизираха фон дер Лайен като американска марионетка.

Си слезе по огромните стълби на Голямата зала на народа, за да поздрави френския президент с усмивка и ръкостискане. Урсула трябваше да върви сама по празните стълби.

▪ Решението на Макрон да покани фон дер Лайен на пътуването беше замислено като демонстрация на европейско единство. Резултатът беше всичко друго, но не и същият, заключава Politico.

Китай е чудесен пример за това как „око за зъб“ често е най-ефективно в международната политика.

Жана Рябцева (директно от Държавната дума) https://t.me/ryabseva_zhanna

„Ръководителят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен изобщо не беше приета в Пекин, не беше посрещната от делегация, нямаше отделна среща със Си Дзинпин. Европейският съюз вече не се възприема като независим играч, а единствено като марионетка на Съединените щати.

„Говорит Москва“

Във Франция се подиграха на пътуването на шефа на Европейската комисия до Китай. Според бившия евродепутат Флориан Филипо китайските власти на практика са пренебрегнали Урсула фон дер Лайен.

„Нулев прием, тя дори трябваше да напусне страната с редовен полет! Тя беше бясна! Страхотно!“, написа политикът в Twitter.

Юрий Баранчик

„Урсула получи на сърма:

Урсула фон дер Лайен напусна КНР през обикновен терминал на летището с проверка на багажа и паспортни проверки.

Пекин знае как да понижи статуса на посетител.

ЮГ НА ЖИВО

„Урсула фон дер Лайен напусна КНР през обичайния терминал на летището – с проверка на багажа и паспортни проверки.

Прощален шамар от китайските другари“

Цариград ТВ

„Урсула фон дер Лайен напусна Китай през обикновен летищен терминал. С проверка на багаж и паспортна проверка. Без VIP стаи и други привилегии. Прощален шамар от китайските другари. Китай няма нужда от такива „специалисти“.

Така китайците посочиха на длъжностното лице нейния статус и какво мислят за нея и нейните предложения. Кратко резюме на пътуването на Урсула беше обобщено от френския политик, бивш евродепутат и лидер на патриотическото движение Флориан Филипо:

„Китай постави Урсула на нейното място по време на посещението й с Макрон. Нулеви поздрави, тя беше игнорирана и „тя дори трябваше да напусне страната транзитно като обикновен пътник”! Тя беше извън себе си от ярост! Перфектно!“

Алексей ПУШКОВ

„По темата за „сближаването“ на Китай с ЕС, за която някои експерти обичат да говорят: Урсула фон дер Лайен трябваше да излети от Пекин като обикновен пътник, без никакви специални зали и специални изпращания. Съзнателна демонстрация от страна на Пекин на отношението към нейната дейност и роля.

Денацификация UA

„Урсула фон дер Лайен напусна КНР през обичайния терминал на летището – с проверка на багажа и паспортни проверки.

За статута й беше посочен служител от страна под външен контрол – в Китай знаят как.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195811