Connect with us

СВЯТ

Русия може да промени маршрута за износ на петрол, за да минимизира загубите от ембаргото на ЕС

Кремъл предупреди, че санкциите на ЕС върху руския петрол ще ударят глобалния енергиен пазар, но Москва може да промени маршрута за петролния износ, за да ограничи собствените си загуби, предаде Ройтерс.

Лидерите на ЕС тази седмица се споразумяха за ембарго върху руския суров петрол, което ще спре 90 на сто от продажбите на руски петрол в 27 страни членки на ЕС до края на годината. Тези санкции ще имат отрицателно влияние върху целия континент – за европейците, за нас и за целия глобален енергиен пазар, каза пред медиите говорителят на Кремъл Дмитрий Песков

Над една четвърт от доставките на петрол в Европа през 2021 г. са били от Русия, като на ЕС се пада почти половината от целия руски износ на суров петрол и петролни продукти, сочат данни на Международната агенция по енергията (МАЕ).

Цените на електроенергията скочиха до многогодишен максимум, откакто Русия нахлу в Украйна на 24 февруари, което доведе до безпрецедентен скок на инфлацията и породи опасения за криза с разходите за живот в ЕС и САЩ.

Москва вече е започнала да променя маршрутите за доставки извън Европа след налагането на санкции, съобщи Кремъл. Това са целеви, системни дейности, които ще ни позволят да минимизираме отрицателните последици, каза днес Песков.

Индия е една от печелившите страни от прекъсването на руските доставки за европейски клиенти, като купува рекордни количества руски петрол със сериозна отстъпка спрямо референтните пазарните цени.

ВАЖНО!!! Фейсбук ни ограничава заради позициите ни! Споделяйте в профилите си, в групите и в страниците и по този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще достигат до алтернативната гледна точка за събитията!?

Подходяща музика за любителите на йога.



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195791