Connect with us

СКАНДАЛ

Студентът Евгени Марчев, бит зад колоните на МС: Нахвърлиха ми се като глутница вълци

Пострадал разказа от първо лице. Един от битите от полицията младежи по време на летните протести срещу кабинета „Борисов” миналата година – Евгени
Марчев, разказа пред Нова тв какво е преживял зад колоните на Министерски съвет.

Кадри от бруталното насилие, които НСО е укривало близо година, бяха показани във временна комисия, разследваща ексцесиите, от нейния председател адв. Николай Хаджигенов в петък.

„Хващат те, повалят те на земята. И вече опитват да те премажат. Арестуват те и ти се нахвърлят като глутница вълци”, каза Марчев.

„Помня както самото влачене така и ударите, така и най-грозният момент, който е заснемането на момичето. Тя се съпротивляваше през цялото време и доколкото си спомням казваше да престанат.

Подобно сексуално посегателство пред Министерския съвет вече повече от година не може да се установи? Това е просто срамно за цялата институция на МВР”, каза Евгени.

Днес той смята, че арестите и насилието тогава са били целенасочени – да всеят страх и да потушат протестите. А кадрите според него са били умишлено укривани.

„Трябвало е да ги скрият. Било е в тяхна полза да ги скрият. Тогава опитаха по всякакъв начин да потулят случилото се. И до някаква степен със сигурност успяха, понеже ние нямахме по никакъв начин как да докажем какво се е случило. Беше дума срещу дума”, разказва още Марчев.

Според органите на реда тогава – полицейско насилие е нямало, а някои от полицаите бяха наказани със забележка.

„На първо място е унижението – размятат те, тъпчат те и те мачкат, защото си отишъл на протест. Лично аз не съм влизал в контакт с нито един полицай и не съм мятал нищо по тях”, добави Евгени.



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195851