Connect with us

ПОЛИТИКА

СЕНЗАЦИЯ От Последните Минути: Беларус ВЛИЗА В Състава Русия

Владимир Путин пристигна в Беларус на 19 юни и дълго време разговаря с нейния държавен глава Александър Лукашенко при закрити врати.

Тези разговори моментално привлякоха вниманието на политолозите, не само защото продължиха необичайно дълго, но и понеже само няколко дни след това, президентът Лукашенко публично призна, че републиката може да стане част от „някаква държава“.

„Ние сме на фронта, заяви Лукашенко на съвещание в Могилевска област, цитиран от topwar.ru, който се позовава на politobzor.net. Ако не издържим и се провалим, значи трябва или да влезем в състава на някаква друга държава, или в нас просто ще си изтриват обувките. А не дай Боже, да ни вкарат и във война, както направиха с Украйна“.

Дълги години Александър Лукашенко „се заглеждаше“, по неговите думи, в Европейския съюз и се опитваше да кокетничи ту с Брюксел, ту с Москва. Той говореше за „многовекторност“ в политиката на Беларус, въпреки че от Запада получаваше само санкции, и определения от типа „Лукашенко е последният диктатор в Европа“. Докато в същото време РФ го заливаше с максимално евтин руски газ, неограничен достъп до огромния руски пазар и братско икономическо сътрудничество.

Тоест, доста лукава бе политиката на Лукашенко по отношение на Москва. Но, изведнъж нещо се промени. Не е толкова трудно да се досетим какво точно се е променило. Белоруският „бащица“ май се уплаши.

И има защо. Могъщият натовски ботуш вече громоли в Литва и Полша, съвсем близо до границите на Беларус. НАТО и не мисли да спира похода си срещу Русия. А Беларус ще е като малка закуска за натовци.

Има и още нещо. Със сигурност, Владимир Путин в Минск е показал на Лукашенко разузнавателни данни, че Западът му готви съдбата на един друг любител на „многовекторната политика“, който сега живее в Ростов и се казва Виктор Янукович. Досещате се, че става дума за последния демократично избран президент на Украйна, който бе свален от САЩ след държавен преврат.

Президентът на Беларус Александър Лукашенко досега не искаше да избере категорично страната на Москва, защото е свикнал да управлява еднолично. Харесваше му да се държи като цар. И това лъкатушене между великите сили го устройваше. Понеже в своето невежество си мислеше, че Западът не е сила на злото.

Но, събитията в Украйна го отрезвиха. Продължаващият поход на САЩ срещу Русия му показа, че ако не избере страна, ще бъде стъпкан между два валяка.

А и ако си говорим честно, държавата Беларус отдавна фалира. Общият външен дълг на страната за 2017 г. е почти 40 милиарда долара. И продължава да расте. Само за обслужване на този дълг отиват над 10% от брутния вътрешен продукт на републиката годишно. И Лукашенко не може да намали дълга, въпреки всички усилия.

Така че причините за „смирението“ на Лукашенко и признанието му, че републиката може да влезе в състава на „някаква държава“, са две. На първо място страхът, че Западът ще ликвидира него и неговото семейство. И втората причина, която го принуждава да влезе в състава на Руската федерация е фактът, че той не може да спре пълния крах на страната. От който е много вероятно да последват граждански вълнения. А те със сигурност ще бъдат използвани от САЩ, за да свалят и убият „последния диктатор в Европа“ – Лукашенко.

А ако републиката влезе в състава на РФ, този дълг веднага ще бъде изплатен. Може би на Лукашенко ще бъдат дадени лични гаранции за него и семейството му. А белорусите ще заживеят спокоен и обновен живот. Също както се случи в Крим.

Няма да се учудим, ако в скоро време освен Беларус, и другите малки държавици около Русия, започнат да се надпреварват кой по-напред да влезе в състава на Руската федерация.

Защото да хвърля мостове между хората и да ги прави свои приятели – в това Владимир Путин е ненадминат. Затова целият свят му е приятел.



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195777