Connect with us

КОМЕНТАРИ

Промитият мозък е функция на липсата на такъв

ЗА ЕДИН РЕПОРТАЖ НА БТВ

Погнуса, вцепенение и срам изпитах от репортажа за днешните събития около Паметника на съветската армия, излъчен по БТВ. Накрая на силно манипулативния филмов материал новинарите на БТВ решиха да се „шегуват“. За да не остане някой зрител, не дай си боже, с впечатление, че протестиращите срещу махането на паметника са много, изключително „обективната“ пропагандна машина се обърна към социалната мрежа.

От шегите им трябваше да стане ясно, че целият фейсбук и всичко живо, което е в компютрите, се надпреварва да измисля все по-зловещи и зловещи имена на паметника и да го руши и попилява с видеоклипчета и монтажи, в които се вижда как се бута паметникът и как топове стрелят в него и го рушат. Даже бяха предложени имена за преименуване на паметника –Динозавъра и Сестрата на Годзила.

Потресаващо и смразяващо е това, да показваш как се пръскат паметници, как се обстрелват паметници и как се кръщават с имена, плод на безсилие и глупост.

Чувал съм по нашия край, чувал съм го включително и от баба си, че когато намразиш някого много, казваш нещо от сорта на „да ти…(еди какво си) на ендека.“ Това се превежда горе-долу: „Да ти се изходя на гроба.“

Отвратително е, нали, нечовешко е. Уж смъртта изравнявала всичко, но се оказа, че полираните и промити мозъци искат да изравнят всичко и преди, и след смъртта.

И последно – промиването на мозъци във всички времена не е просто функция на пропагандата. Промитият мозък е функция на липсата на такъв – на липсата на релеф в човека. По-друго си е там, дето са само ливади – никакви хълмове, никакви възвишения.

А след този репортаж на БТВ тази телевизия трябва да се извини на секундата. Преминаха всички граници, норми и морал.

Николай Милчев

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195775