Connect with us

ФОКУС

Серия от подозрителни смъртни случаи на сенатори и полицаи

Докато Доналд Тръмп и Мелания пътуват по света на държавни посещения, в Америка се случват събития, които могат сериозно да засегнат съдбата на главния политически опонент на Тръмп и съперник на президентските избори през 2016 г. Хилари Клинтън.
На 5 юни заместник-началникът на полицията в Ню Йорк Стивън Силкс бе намерен в колата си с изстрел в главата. „Ню Йорк таймс“ пише, че се е застрелял в главата. Първоначалният доклад на полицейското управление в Ню Йорк не е казал нито дума за самоубийството на Силкс: „Полицаят е намерен в кола с огнестрелна рана в главата. Той бил откаран в болница „Елмхърст“ от полицейска кола в Ню Йорк, където по-късно бил обявен за мъртъв“.
Известно е, че Стивън Силкс е бил весел мъж, маратонец и планински катерач. Версията за самоубийство на един от най-добрите полицейски служители в Ню Йорк не изглежда прекалено убедителна, когато се припомни, че Силкс е трябвало скоро да се пенсионира след 38 години стаж, и дори е успял да прехвърли пенсионните си документи на полицията в Ню Йорк вечерта на 4 юни, точно преди смъртта си.
Също толкова странна е преждевременната смърт на Джо Калабрезе, полицейски служител от отдела за разследване на убийства, който трябваше да разследва смъртта на шефа си. Ветеран от нюйоркската полиция, детектив Джоузеф Калабрезе изчезна безследно в деня след смъртта на Силкс. Тялото на детектива бе намерено близо до плажа „Плъмб“. Той е служил в полицията 37 години. Според официалната версия, Калабрезе се е застрелял. Официалната версия не дава отговор на въпроса защо решилият да се застреля детектив е изоставил колата си и се е влачил в жегата пеш по океанския плаж.
… Да се върнем малко назад. На 6 ноември 2016 г., в навечерието на президентските избори в САЩ, редица американски публикации, цитирайки източник от полицията в Ню Йорк, съобщиха, че по време на разследването по наказателното дело за съблазняване на 15-годишно момиче от конгресмена Антъни Уайнер, съпруг на личния асистент Хилари Клинтън Хума Абедийн, по време на претърсването е намерен лаптоп с достатъчно доказателства, за да „изпрати Хилъри и нейния екип на почивка за цял живот“.
Полицейски детективи от Ню Йорк и техният шеф Джеймс П. О’Нийл заявиха, че ако ФБР и Министерството на правосъдието не получат своевременно обвинителни актове срещу Клинтън и нейните съучастници, полицията в Ню Йорк ще оповести съдържанието на лаптопа. „Това, което е в имейлите, е зашеметяващо. Буквално ми се догади“, заяви шефът на полицията в Ню Йорк. „Имаме копия от всичко. Ще ги изпратим на „Уикилийкс“, или лично ще провеждам собствена пресконференция“, заяви Джеймс П. О’Нийл.
Тези изявления на нюйоркските полицейски служители могат да обяснят защо директорът на ФБР Джеймс Коми възобнови разследването си за използването на класифицирана информация срещу Хилари Клинтън, която незабавно навреди на рейтинга ѝ.
На американските десни консервативни форуми за починалия Стивън Силкс пишат като за „шефа на полицията, който прехвърли лаптопа на Уайнер във ФБР и видя съдържанието му“. В мрежата потребителите говорят за реакцията на полицията при съдържанието на лаптопа на Хума Абедийн: „Някои от полицаите са повръщали, някои са се разплакали и са се поболели, заради това, което са видели. Двама от тези офицери се застрелват. Ще бъде ли Силкс викнат за показания?“
Сега Силкс няма да дава никакви доказателства.
На 7 юни 2019 г. бившият сенатор-републиканец от Арканзас Линда Колинс-Смит бе намерен убит в дома си в Покахонтас, Арканзас. Изследователският ресурс CD Media съобщи, че има информация, че Линда Колинс-Смит е имала намерение да публикува „информация за съдии в щата Арканзас, които са отнемали деца от бедни жени чрез щатския отдел за закрила на детето и са ги продавали на заможни хора“. Според източника Колинс-Смит е смятала, че извършителите са използвали нелегални мигранти за извършване на престъпления, включително убийства на майки на откраднати деца. „Колинс-Смит имаше информация за мрежата за трафик на деца, управлявана от щатските власти на Арканзас“, пише thefreethoughtproject.com.
Според бившия прессекретар на Линда Колинс-Смит съседите ѝ са съобщили, че са чули стрелба (стрелба, а не един изстрел!) на 6 юни, тоест в деня на смъртта на Силкс. А близки приятели на Линда Колинс-Смит съобщиха, че тя е трябвало да свидетелства срещу Хилари Клинтън след няколко дни.
На 6 юни, „в друг зловещ обрат в историята, бившият сенатор-републиканец от Оклахома Джонатан Никълс, който притежава информация за високопоставен педофилски кръг, е намерен убит с огнестрелна рана в къщата си в Норман, Оклахома“. Възможно е убийствата на двамата бивши сенатори да са свързани.
Линда Колинс-Смит и Джонатан Никълс през 2006 г. бяха сред вносители на законопроект, предвиждащ смъртното наказание за многократните злоупотреби с деца. Върховният съд отхвърли законопроекта.
Глобалният портал Abel Danger посвети на тази зловеща смърт статия, озаглавена „Дали дълбоката държава почиства следите си?“ (Deep State “Cleaning House?) В която пише: „Свидетели сме на последните смъртоносни конвулсии на Американската империя, когато тя се срива пред очите ни с всеки нов смъртен случай“.
Авторитетният публицист и писател Диана Уест, чиято колона е публикувана в 120 американски публикации, се чуди дали има връзка между смъртта на сенаторите-републиканци и полицията в Ню Йорк. „Отговорът се свежда до мрачно подозрение и няколко неоспорими факти, показващи, че един или повече от тези четири смъртни случая може би има нещо общо с работата на тези хора срещу педофилите и трафикантите на хора или корупцията на високите етажи…“, пише Диана Уест. Тя отбелязва, че „загрижеността се дължи главно на десетилетията наблюдения над криминалното семейство Клинтън, което носи около себе си аурата на много, наистина много неразкрити убийства и странни смъртни случаи, които постоянно се случват около Клинтън и техните скандали. Шокът от това, че не просто един, а двама старши полицаи се самоубиват в течение на 24 часа в Ню Йорк, ме застави да се замисля за гнилото, пускащо гной дело с лаптопа на Антъни Уайнер…“
„Когато добавим убийството на Колинс-Смит в Арканзас и насилствената смърт на Никълс в Оклахома, това е нещо повече от подозрение“, продължава Диана Уест, провеждайки аналогия с трагичната съдба на сенатора от Джорджия Нанси Шефер, която разкри злоупотреби, извършвани от щатските служби за закрила на детето. През 2010 г. Шефер и нейният съпруг бяха намерени застреляни, полицията установи, че това е „самоубийство“.
Какво е станало по време на първите 48 часа на юни, когато двама бивши републикански сенатори и двама високопоставени полицаи бяха убити почти едновременно?
Както е известно, разследването на ФБР във връзка с лаптопа на Антъни Уайнер е прекъснато главно заради започнатото от прокуратурата разследване срещу Доналд Тръмп. След като специалният прокурор Мюлер не направи никакви обвинения срещу президента на САЩ, Тръмп си е освободил ръцете си, а и никога не е крил, че възнамерява да разкрие делата на Клинтън.
Може да се предположи, че смъртта на двамата сенатори, които са можели да обнародват опасната за клана Клинтън информация и на двамата полицаи, които не крият своето страстно желание да разследват престъпленията на организаторите и участниците в „педофилския кръг“, премахва заплахата за разобличаването на именитото семейство. Но възмущението на американската общественост е твърде голямо. Социалните мрежи буквално се тресат от гняв.
Руският анализатор Татяна Волкова отбелязва в своя блог: „Въпросът е просто, че тези подозрителни смъртни случаи са свързани с посещението на Тръмп в Лондон. Да не би дълбоката държава, останала без надзор, да запушва устата на основните следователи и потенциалните свидетели по собствена инициатива или това е направено след знак от Бъкингамския дворец? Като условие за сътрудничеството с Тръмп е прекратяване на разследването на педофилския скандал около Демократическата партия?“.
Американската империя се потапя в дълбока политическа и морална криза.



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195791