Connect with us

ВОЙНА

Западните чудовища искат на всяка цена да ни набутат във война

Европейски лидери обсъждат пращане до 50 000 войници в Украйна. Щели да демонстрират решимост

Европейски лидери обсъждат изпращането на до 50 000 войници в Украйна. Щели да демонстрират решимост: Европейските държави активно обсъждат възможността за формиране на миротворчески контингент с численост от 25 до 50 хиляди военнослужещи, който да бъде разположен в Украйна в случай на постигане на примирие с Русия. Основната цел на тази сила щяла да бъде да демонстрира решимостта на Европа да гарантира сигурността в региона и да предотврати възможно подновяване на военните действия от страна на Русия след сключване на мирно споразумение, пишат руски медии.

Разделени позиции в Европейския съюз

Основната цел на тази сила щяла да бъде да демонстрира решимостта на Европа да гарантира сигурността в региона и да предотврати възможно подновяване на военните действия от страна на Русия след сключване на мирно споразумение. Великобритания и Германия, обмислят възможността за участие, но все още не са обявили конкретни цифри

Въпреки сериозните дискусии по темата, сред държавите членки на Европейския съюз липсва единна позиция относно създаването на такива „сили за възпиране“. Франция ясно изрази готовност да предостави до 10 хиляди войници за тази мисия, като по този начин демонстрира ангажимента си към сигурността на Европа и стабилизирането на ситуацията в Украйна.

От друга страна, други водещи европейски държави, включително Великобритания и Германия, обмислят възможността за участие, но все още не са обявили конкретни цифри за броя на военнослужещите, които биха могли да изпратят. Това показва известна предпазливост по отношение на ангажимента с толкова значителна военна сила в конфликтна зона.

Полша, която традиционно поддържа твърда позиция спрямо Русия и има значително влияние в Източна Европа, предлага да предостави само логистична подкрепа за мисията, но не планира да изпрати значителни бойни подразделения

Полша, която традиционно поддържа твърда позиция спрямо Русия и има значително влияние в Източна Европа, предлага да предостави само логистична подкрепа за мисията, но не планира да изпрати значителни бойни подразделения. Това подчертава различията в подходите на европейските държави към мисията и възможните им опасения за пряко военно участие.

Същевременно Washington Post пише, че предполагаемият брой на войските ще е между 25 000 и 30 000 души. Изданието се позовава на свои източници. Отбелязва се, че тези войски, ако бъдат изпратени в Украйна, няма да бъдат разположени по линията на съприкосновение, а ще бъдат готови за „демонстрация на сила“, ако руската армия възобнови военните действия.

Предизвикателства пред реализацията на мисията

Едно от основните предизвикателства пред потенциалната миротворческа мисия е необходимостта от осигуряване на авиационна поддръжка и противовъздушна отбрана за контингента. Европейските държави признават, че без значителна помощ от страна на Съединените щати реализацията на подобна мисия ще бъде изключително трудна.

Въпреки че Европа е готова да поеме водеща роля в опазването на сигурността в региона, липсата на ясни ангажименти от администрацията на настоящия президент на САЩ, Доналд Тръмп, поражда сериозни опасения сред европейските лидери. Те са наясно, че без подкрепа от САЩ за осигуряване на въздушно покритие и логистична помощ, контингентът може да се окаже уязвим в случай на подновяване на бойните действия.

Позицията на Великобритания

Кийр Стармър, премиер на Великобритания

Киър Стармър подчерта, че Лондон е готов да поеме отговорност за сигурността в региона, дори при съзнанието за потенциални рискове за британските войници

Великобритания ясно изрази готовност да изпрати свои войски в Украйна, за да осигури изпълнението на мирното споразумение. Премиерът Киър Стармър подчерта, че Лондон е готов да поеме отговорност за сигурността в региона, дори при съзнанието за потенциални рискове за британските войници.

Стармър подчерта, че сигурността на Европа и на самата Великобритания са неразривно свързани и затова участието в миротворческата мисия е приоритет за Лондон.

Обсъждането на възможността за изпращане на миротворчески контингент в Украйна отразява нарастващите страхове в Европа за дългосрочната сигурност в региона и риска от подновяване на конфликта с Русия. Тя от своя страна многократно е подчертавала, че няма намерение и планове за разгръщане на военни действия къ Европа, но това не беше чуто от европейските лидери. Въпреки готовността на Франция и Великобритания да предоставят военна помощ, липсата на единство в Европейския съюз и несигурността относно подкрепата от страна на САЩ поставят под въпрос реализацията на тази амбициозна мисия.

Решенията, които ще бъдат взети в близко бъдеще, ще окажат значително влияние върху динамиката на сигурността в Европа и върху отношенията между ЕС и Русия.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

201307