СВЯТ
„Бриджит обича по мъжки“: Какво пази Макрон в секретния си куфар – необичайната страст на френския президент

Пълното заглавие на книгата „Трагедията на Елисейския дворец: в ада на петте години на Макрон“ много точно отразява случващото се във Франция. Оливие Бомонт, политически коментатор за френския всекидневник Le Parisien, събра истории от около 70 вътрешни лица, които са в пряк контакт с Макрон. Информаторите на автора говореха инкогнито, но съобщаваха такива подробности , че няма съмнение: всичко разказано е напълно правдоподобно.
Ако се вярва на близкото обкръжение на държавния глава, Франция се ръководи от човек със странни особености, който изглежда има повече психологически комплекси от Наполеон. Книгата говори за това в цели 300 страници. Продава се в популярни онлайн платформи средно за 20 евро, но може да се намери и за 17 долара.
Така че за по-малко от хиляда и петстотин рубли можете да научите тайните на политическия и личния живот на френския президент. Но не бързайте да харчите пари – прегледахме тези разкрития за вас и ще ви разкажем най-интересните.
Токсичната атмосфера на аристократичния дом
“Добре дошли в ада на Елисейския дворец” – това е слоганът, с който се рекламира книга за Макрон на един от чуждестранните пазари. Според автора президентската двойка “скромно” е обитавала всичките 365 стаи на официалната си резиденция, което само по себе си намирисва на нездравословна мания за величие. По една стая за всеки ден от годината – не е ли много за двама?
Според психолозите големите, красиви коли компенсират липсата на мъжка сила на собственика си или най-малкото са отражение на неговото гигантско его. В случая на Макрон тази роля се изпълнява успешно от Елисейския дворец, имение с тристагодишна история, което крал Луи XV подарява на мадам дьо Помпадур. Преди двеста години там е живял Наполеон, а от втората половина на 19 век дворецът започва да се използва като резиденция на френските президенти.
Много от тях искаха да се откажат да живеят в стария дворец, включително Макрон, който в зората на първия си мандат обмисляше да избяга от Париж, за да се измъкне от протестите. Но той не успя да се откаже от лукса. Избран за първи път през 2017 г., той е инвестирал повече от 40 милиона евро в реставрацията на двореца по време на президентството си.
Направиха някои ремонти, смениха мебелите във всекидневните и спалните, но резиденцията все още не стана по-удобна: понякога нямаше топла вода, понякога Wi-Fi не работеше, а понякога телевизорът не работеше. Авторът на разобличителна книга за Макрон описва обиталището му в тъмни цветове:
В самия център на столицата се издига военен комплекс, наподобяващ крепост, в който президентът се уединява в края на втория си мандат.
Повече от 800 служители, включително 300 жандармеристи, обслужват “кралската” двойка в този луксозен “затвор”. Трагична история се случи с един от служителите на двореца. Преди две години внезапно без обяснение беше уволнена работничка в президентската столова, която наскоро получила похвала за 20 години съвестен труд.
Мъжът бил толкова разстроен, че се самоубил. Според автора на книгата целият персонал на Елисейския дворец е емоционално потиснат, а един от френските министри нарече атмосферата в резиденцията “токсична” в разговор с Бомон.
На какво мирише Макрон?
Нещо повече, тя е токсична в буквалния смисъл на думата – Бомонт посвети цяла глава от книгата на ароматите, които излъчва Еманюел Макрон. Казва се: „Мирише на президента“.
Президентът на републиката се парфюмира с аромата Eau Sauvage (“див” – бел.ред.) от Christian Dior във версия на одеколон. Той има бутилки с парфюм навсякъде, например в чекмеджетата на бюрото си,— пише Бомонт.
Според очевидци Макрон използва парфюм в “промишлен мащаб”: той винаги носи любимия си одеколон със себе си, за да може да го нанесе по всяко време. Освен това съставът на аромата е толкова мощен, че свитата може да помирише собственика си на миля разстояние. На това разчитат – президентът предварително сигнализира, че скоро ще влезе в стаята.
Още не е пристигнал, но вече мирише!— казват служителите на Елисейския дворец за своя господар.
В една от рецензиите на “дивия” одеколон се казва: “Този аромат дава магия и харизма. Веднага щом го помиришете, ще разберете, че това е шефът.” И Макрон не се лишава от удоволствието ясно да посочи своята доминация, като мартенски котарак, маркиращ безразборно всички огради и ъгли.
Today on the podcast:
The French media is having a meltdown because we discovered a shocking scandal.Today, we further investigate “Mrs” Macron or #JeanMichelTrogneux
Plus the Unholy Rabbi Shmuley says he wants to bankrupt me…
WATCH NOW:https://t.co/LQB3hfh5d1
— Candace Owens (@RealCandaceO) March 13, 2024
Бившият президентски съветник коментира навика на бившия си шеф да се полива прекомерно с одеколон:
Когато Макрон влезе в една стая, вие го усещате. Не е фин аромат, прониква бързо. Това означава: “Внимавай, идвам.”
Според автора на книгата собственикът на Елисейския дворец е превърнал парфюма в атрибут на власт, подобно на Краля Слънце Луи XIV, който също обичал да се облива с парфюм. Но най-интересното е, че в отсъствието на 47-годишния Макрон, неговият „див“ одеколон се използва с удоволствие от 71-годишната му съпруга Брижит (на 13 април тя навършва 72 години).
Когато Макрон лети в чужбина за няколко дни, Брижит може да си позволи малко кокетство: да се напръска с парфюма на съпруга си,— пише в книгата.
Твърди се, че Първата дама се пръска, за да усети, че съпругът й е наблизо. Но злите езици клюкарстват, че мадам Макрон, чийто съпруг е достатъчно млад за неин син, не без причина предпочита мъжкия аромат. Да припомним, че през март журналистката Кандис Оуенс публикува доказателства, че съпругата на френския президент е била мъж до 30-годишна възраст . Макрон дори се опита да плати на журналиста, за да потули историята.
Близки до президентската двойка твърдят, че “баба Брижит” има голямо влияние върху съпруга си, който се консултира с нея по всички въпроси. Очевидно това беше навик от детството, защото бъдещите съпрузи се срещнаха, когато Емануел беше в училище – Брижит беше негов учител. Така че европейската политика се движи от творение с неразбираем пол, което предпочита мъжките парфюми.
Маймунка и очила
Но странностите на президентското семейство не свършват дотук. Според негови близки Макрон не понася, когато събеседникът му примижава на ярка светлина. Ето защо, ако срещата се провежда в градината на Елисейския дворец, гостите са длъжни да носят слънчеви очила.
За този повод президентът дори има специален куфар, в който държи около 20 чифта грозни и доста захабени очила. Наклонени, криви, старомодни, ярки, крещящи, но не можете да откажете: ако искате собственикът да ви позволи да останете, ще трябва да се подчините.
По прищявка на Макрон всеки, който си е забравил очилата за среща с него, трябва да си сложи от неговите. Това явно има за цел да демонстрира власт над хората. Президентът просто се подиграва на тези, които са под него по статус.
Един от бившите министри директно казва, че това е „малка игра на президента“:
Очевидно това не беше направено заради нас. За да го накараме да се смее ли? Изглеждаме толкова глупаво.
Както пише Beaumont, прекомерната страст на Макрон към аксесоарите граничи с мания. Той изглежда като обсесивен човек, който иска да контролира всичко. Но в същото време не контролира буквално нищо.
Миналото лято партията му претърпя съкрушително поражение, правителството беше принудено да подаде оставка, а самият президент беше заплашен да загуби властта. Народът просто се отвърна от Макрон, който опозори Франция пред целия свят, включително и с домакинството на най-неуспешната олимпиада в човешката история. Когато одобрението му падна до 21 процента, пенсионерът-любовник тъжно се оплака на един от приятелите си, когото приюти в Елисейския дворец:
Французите не виждат всичко, което съм направил за тях. Вече не ме обичат.
И мечтае за славата на Наполеон
Както профайлърът Иля Анищенко каза пред Царград, Макрон има ясно изразен истеричен психотип. Това са хора, за които външното внимание и признателност са много важни:
Като цяло са добри актьори и шоумени. Класически пример е същият Зеленски, който беше актьор, а сега прави всичко, за да играе пред публиката, и вместо реална политика се занимава с някакво шоу. Представител на същия радикален психотип е Доналд Тръмп, който също прави много неща публично.
По мнението на експерта, хора като Макрон са обсебени от това как изглеждат, какво носят, на какво миришат и къде живеят. За тях е важно да са на върха на “хранителната верига”, за да ги обичат всички и да ги глезят. От политическа гледна точка обаче такива личности са неспособни да действат, поради факта, че лесно се контролират и манипулират, възползвайки се от суетата им.
Ако никой не ги цени, не ги хвали и не ги подкрепя емоционално, те се чувстват зле и започват да изпадат в истерия.
Оттук и желанието да се контролира всичко, така че всичко да е красиво, перфектно, правилно. Проблемът с истероидите е, че те искат да бъдат по-добри от всички останали. Славата на армията на някогашния велик Наполеон ги преследва. Франция някога е била велика, Макрон се стреми към това и не пресмята ресурсите си, оттук и проблемите,– подчерта експертът.
Какво от това?
Зад портите на Елисейския дворец се разиграва трагикомедия: според западни изследователи се оказва, че в двореца се е настанил някакъв фетишист със странни любовни предпочитания, който обръща повече внимание на собствената си тоалетна, отколкото на проблемите на своите съграждани и тънкостите на дипломацията.
Но французите вероятно ще трябва да търпят това парфюмирано чудо на власт още дълго време. Когато страната изпадна в политическа криза миналия декември, той каза на нацията, че няма да се оттегли доброволно и ще остане до края на мандата си през 2027 г. Твърде трудно е да се откажеш от властта, когато си свикнал да задушаваш всеки, който влезе в орбитата ти с миризмата си.
Правейки всичко възможно да създаде образ на мачо, Макрон само кара хората да се смеят. Вижте само скорошната му фотосесия, където боксира боксова круша със заплашително лице и е твърде театрален. Кадрите изглеждат толкова нелепо, че е абсолютно ясно: в действителност зад всичко това се крие човек с цял куп комплекси – един “малък Наполеон”. Свалете очилата му и измийте одеколона му – ще видите тинейджъра – ученик, който се е влюбил в учителката си и се опитва да докаже на всички, че вече е пораснал. Но „Жозефин“ вече не е същата.
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА
ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ
СВЯТ
Уолц: САЩ вече няма да могат да финансират сигурността на Европа

Заради огромния национален дълг Съединените щати вече няма да могат да финансират сигурността в Европа. Това заяви съветникът по националната сигурност на САЩ Майк Уолц.
„Съединените щати, със своя дълг от 33 трилиона долара, буквално вече не могат да си позволят да субсидират европейската сигурност“, каза той в интервю за New York Post и добави, че защитата на Украйна „трябва да бъде водена от Европа“.
Според него само Норвегия и Финландия са увеличили разходите за отбрана, а други страни от НАТО като Испания, Канада и Италия, харчат „изключително малко“ за това. И сега Вашингтон ще поиска повече финансиране от тях.
„Ще продължим да изискваме нашите съюзници да платят своя дял и да споделят това бреме със Съединените щати“, каза съветникът на Тръмп.
Преди и след встъпването си в длъжност американският президент многократно обяви намерението си да накара страните-членки на НАТО в Европа да увеличат разходите за отбрана до 5% от БВП.
Европейският съюз трябва да бъде готов да поеме отговорност за собствената си отбрана, тъй като САЩ постепенно се оттеглят от ангажиментите си в областта на сигурността, коментира ситуацията председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
„Заплахата от Русия няма да изчезне и знаем, че американският фокус все повече ще се измества към други региони. Така че няма съмнение, че мирът в Европа изисква да поемем много по-голяма отговорност за собствената си защита“, каза Фон дер Лайен в реч на конгреса на Европейската народна партия във Валенсия, Испания.
През март Фон дер Лайен обяви плана си за набиране на 800 милиарда евро за „превъоръжаване“ на Европа. Номинираният за германски канцлер Фридрих Мерц заяви през февруари, че Берлин трябва „постепенно да постигне независимост от САЩ“.
Френският президент Еманюел Макрон, който отдавна твърди, че ЕС вече не може да възлага отбраната си на Вашингтон, изрази готовност да разшири ядрения чадър на Франция, за да обхване Германия и други членове на ЕС.
#thesofiatimes #bulgaria #news
- Тази медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА
ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ
СВЯТ
Ще има ли война Индия – Пакистан?

Троен ядрен възел заплашва с Трета световна.
Армиите на Пакистан и Индия са в повишена бойна готовност, откакто Ню Делхи заяви, че ще издирва терористите, участвали нападението в Пахалгам. При атаката в контролираната от Индия част на Кашмир на 22 април бяха убити 25 индийски туристи и един непалски гражданин, а около 20 души бяха ранени. Това бе най-кървавото нападение срещу цивилни в размирния район от години.
Индия миналата седмица обяви редица наказателни мерки срещу Пакистан, включително прекратяване на действието на Договора за водите на Инд, затваряне на единствения действащ сухопътен граничен пункт в Атари, понижаване на двустранните дипломатически връзки с Исламабад. Индия също така анулира всички визи, издавани на пакистански граждани, предприе масирани антитерористични операции в Кашмир, както и военни учения. През последните няколко дни по границата между Индия и Пакистан постоянно избухват престрелки.
Пакистански младеж получава благословия от майка си преди да премине границата с Индия
В отговор Пакистан затвори въздушното си пространство за индийски самолети и преустанови търговските си отношения с Индия, включително и чрез трети държави. Пакистан също така отхвърли прекратяването от страна на Индия на Договора за водите на Инд и заяви, че всяка стъпка за спиране на водния поток ще се разглежда като “акт на война”.
Пакистанският министър на отбраната Хаваджа Мухамад Асиф миналата седмица предупреди, че светът трябва да се “притеснява” от перспективата за пълномащабен конфликт между две ядрени сили, каквито са Индия и Пакистан.
“Ако има тотална атака или нещо подобно, тогава очевидно ще последва пълномащабна война”, каза Асиф в интервю за телевизия “Скай нюз”.
Той подчерта, че пакистанската армия е “подготвена за всички сценарии”, но също така изрази надежда, че спорът може да бъде разрешен чрез преговори. Освен това министърът предположи, че Индия може да е “инсценирала” атаката в рамките на операция под фалшив флаг.
Отговорност за нападението в Кашмир пое слабо известната въоръжена групировка “Кашмирска съпротива”. Според индийските служби за сигурност групировката, известна още като “Фронт на съпротивата”, е част от базираните в Пакистан терористични организации “Лашкар е Тайба” и “Хизбул Муджахидин”.
“Лашкар е Тайба” е основана през 80-те години по време на съветско-афганистанската война с финансиране от тогавашния лидер на “Ал Каида” Осама бин Ладен. “Лашкар е Тайба” е базирана в Пакистан и се твърди, че е подкрепяна от Междуведомствено разузнаване на Пакистан (Inter-Services Intelligence) и от пакистанската армия, пише Манджари Чатърджи Милър, експерт от американския мозъчен тръст “Съвет за международни отношения”. “Лашкар е Тайба” е смятана за инициатор на още много атаки на индийска територия, включително нападението в Мумбай през 2008 г. и атаката срещу индийския парламент през 2001 г.
Атентатът в Пахалгам отне поне 26 живота
Самият Асиф заяви пред в. “Ню Йорк таймс”, че групировката “Лашкар е Тайба” “не съществува” и няма как да е планирала или извършила атаки от контролирана от Пакистан територия. Пакистанският военен министър призова за международно разследване на нападението в Пахалгам.
Кратка предистория на конфликта между Ню Делхи и Исламабад
Индия и Пакистан управляват отделни части от Кашмир, но и двете страни претендират за цялата територия.
Конфликтът между Индия и Пакистан възниква в резултат на разделянето на Британска Индия през 1947 г., записано в Закона за независимостта на Индия. Тогава възниква Пакистан, чието население е предимно мюсюлманско, а различните райони на Джаму и Кашмир получават възможност да изберат дали да се присъединят към Индия или към Пакистан. Тогавашният махараджа (монархът) на Кашмир първоначално се опитва да обяви независимост на територията, но в крайна сметка се съгласява да се присъедини към Индия, която му обещава помощ срещу набезите на местни пакистански племена. Това решение става повод за избухването на Индийско-пакистанската война от 1947 г., която завършва със Споразумението от Карачи от 1949 г.
Войната между Индия и Пакистан през 1965 г. е вторият конфликт голям конфликт за статута на щата Джаму и Кашмир. Войната приключва на следващата година с преговори, водени с посредничеството на СССР. В крайна сметка Индия и Пакистан се отказват от териториални претенции върху Кашмир и изтеглят армиите си от спорната територия.
През 1971 г. Индия и Пакистан водят нова кратка война за Източен Пакистан (3-16 декември), която избухва на 3 декември по време на войната за независимост в Източен Пакистан . Конфликтът приключва със Споразумението от Симла, подписано на 16 декември 1972 г., с което се установява временна военна линия на контрол, разделяща Кашмир на два административни района.
През 1974 г. Индия изпробва първото си ядрено оръжие. Пакистан прави първия си ядрен тест през 1998 г.
През 1999 г. пакистански военни части пресичат линията на контрол, което предизвиква войната в Каргил. Тогава Пакистан претърпява тежко поражение от индийската армия.
След 2003 г. двете страни поддържат крехко примирие, но по оспорваната граница често избухват престрелки.
През февруари 2019 г. е атакуван конвой на индийските паравоенни сили в Пулвама в администрираната от Индия част на Кашмир. Тогава са убити най-малко 40 индийски паравоенни. Отговорност за атаката поема пакистанската групировка “Джем”. Индия отвръща с въздушни удари по лагери за обучение на терористи на пакистанска територия. Впоследствие пакистанските ВВС атакуват администрирания от Индия Кашмир, като в хода на въздушните сражения Пакистан сваля два индийски военни самолета и пленява индийски пилот, който е освободен два дни по-късно.
През август 2019 г. Индия разполага десетки хиляди военни и паравоенни сили в региона и отменя член 370 от Конституцията си, който дава специален статут на Джаму и Кашмир. Конституционната промяна ограничава автономията на Кашмир, което разгневява жителите на спорната територия, а Пакистан възприема този ход на индийките власти като “тежка несправедливост”.
Насилието по линията на контрол достига своя връх през 2020 г., когато са регистрирани повече от четири хиляди трансгранични обстрела.
Ню Делхи продължава да настоява за централизиран контрол върху администрираната от Индия част на Кашмир, а насилието по границата между Индия и Пакистан не стихва.
Усилията за модернизация на индийската армия
Сраженията през 2019 г. изправиха Индия пред един неприятен факт – оказа се, че въоръжението на огромната ѝ армия е остаряло и силите ѝ не са достатъчно недостатъчно подготвени за непосредствените заплахи по индийските граници, пише в. “Ню Йорк таймс”.
В парламентарен доклад от 2018 г. се посочва, че 68% от военното оборудване на Индия е “остаряло”, 24% се оценява като “актуално” и само 8% попада в категорията “съвременно”.
Унижението, което Индия претърпя при въздушните сражения с Пакистан през 2019 г., ясно показа, че армията ѝ спешно се нуждае от модернизация, пише още “Ню Йорк таймс”. Правителството на премиера Нарендра Моди отпусна милиарди долари за нови оръжия и потърси нови международни партньори за закупуване на модерно военно оборудване. Освен това Ню Делхи положи увеличи капацитета за вътрешно производство на оръжия.
Индия се провали в най-големия икономически план
В доклад, представен пред индийския парламент през 2023 г., се казва, че за пет години делът на най-съвременното военно оборудване се е увеличил почти двойно. Въпреки това авторите на доклада предупреждават, че този дял далеч не покрива нуждите на една модерна армия. Над половината индийското военно оборудване продължава да е прекалено старо.
Анализатори смятат, че предизвикателствата пред модернизацията на индийската армия са многобройни – бюрократични и финансови, но и геополитически. Икономиката на Индия сега е петата по големина в света и е около 10 пъти по-голяма от тази на Пакистан. Но разходите на Индия за отбрана все още възлизат на по-малко от 2 % от брутния ѝ вътрешен продукт, което военните експерти определят като недостатъчно, пише още “Ню Йорк таймс”.
Индия демонстрира увереност, че може лесно да попречи на пакистанската армия. Ако това твърдение бъде подложено на изпитание, друг от съседите на Индия ще я наблюдава отблизо, а именно – Китай, отбелязва изданието.
През последните години Ню Делхи смяташе, че Китай създава по-неотложни предизвикателства по индийските граници, отколкото Пакистан, особено след смъртоносната схватка между техните войски високо в Хималаите през 2020 г. и многократните нахлувания на китайски сили на индийска територия. Индийските военните лидери се оказаха принудени да се подготвят за евентуална война на два фронта, коментира “Ню Йорк таймс”.
“Троен ядрен възел”
Откакто армиите на Индия и Китай се сблъскаха в Хималаите през 2020 г., връзките между азиатските гиганти се подобриха, но те все още държат голям брой войски по границите си. Пекин също контролира част от региона Кашмир, който според Ню Делхи принадлежи на Индия, с което в района се заформя единственият в света “троен ядрен възел”, коментира Асошиейтед прес. Експерти твърдят, че един при един военен конфликт между Индия и Пакистан е много вероятно да се намесят и техните стратегически партньори, отбелязва агенцията.
В края на август 2023 г. Индия съобщи, че е изразила остър протест пред Китай във връзка с нова карта, на която индийският щат Аруначал Прадеш и платото Аксай Чин са посочени като негова официална територия. Аксай Чин е спорно плато в западните Хималаи, за което Индия претендира, но което се контролира от Китай.
Китай твърди, че Аруначал Прадеш, намиращ се в източните Хималаи, е част от Южен Тибет и през април 2023 г. публикува карта, в която 11 области в щата са преименувани на “Цзаннан”, или Южен Тибет на китайски език, отбелязва Ройтерс.
Китай е основен съюзник на Пакистан и подпомага развитието на ракетните му програми, допълва АП. Индия поддържа силни връзки в областта на отбраната със САЩ, които отдавна се стремят да ограничат нарастващото влияние на Пекин в Индо-тихоокеанския регион.
Пакистан е основна връзка в мащабната инициатива на Си Цзинпин “Един пояс, един път”, която има за цел изграждането на пристанища, железопътни линии и пътища, свързващи редица държави в Азия, Африка и Европа. От 2013 г. китайските инвестиции и заеми имат ключово значение за изнемогващата пакистанска икономика, пише Ройтерс.
През февруари тази година президентът на Пакистан Асиф Али Зардари посети Китай, като по време на срещите му бе коментирано значението на пакистанското пристанище “Гвадар”. Тогава двете страни се споразумяха да разгърнат напълно потенциала на пристанището като “ключов център за свързаност и търговия”.
В Пакистан има хиляди китайски работници, които изграждат инфраструктурни съоръжения, но срещу тях нерядко се извършват терористични нападения от страна на сепаратистки бойци в югозападната пакистанска провинция Белуджистан. През август миналата година пакистанският премиер Шахбаз Шариф предупреди, цитиран от Ройтерс, че екстремисти целят да осуетят сътрудничеството между Пакистан и Китай.
#thesofiatimes #bulgaria #news
- Тази медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА
ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ
СВЯТ
🇷🇺 Путин е обяви прекратяване на огъня в чест на 80-годишнината от Победата.

🇷🇺 Пълното изявление от Кремъл:
Руският президент Владимир Путин, вземайки предвид хуманитарните аспекти, обяви прекратяване на огъня по време на честването на 80-годишнината от Победата. Ще бъде в сила от полунощ на 7 май до полунощ на 11 май, като през това време всички военни операции ще бъдат преустановени.
Русия очаква украинската страна също да реагира съответно.
В случай на нарушаване на прекратяването на огъня от страна на Украйна, въоръжените сили на Руската федерация ще предприемат адекватни мерки.
Руската страна потвърждава готовността си за мирни преговори без предварителни условия, насочени към разрешаване на коренните причини за украинската криза и конструктивно сътрудничество с международните партньори.
-
БЛОГ4 months ago
Наскоро се запознах с жена от Украйна.
-
ТЕХНОЛОГИИ4 months ago
Изкуственият интелект може да заличи човечеството по-бързо от очакваното
-
EXPRESS TV4 months ago
Орбан унижи Урсула фон дер Лайен на живо!
-
ЗАКОН4 months ago
Поредния фарс на корумпираната прокуратура, диктува показанията на “свидетелите” направо в съда