Connect with us

ФОКУС

Америка се разпада пред очите ни!

Майкъл Снайдер: Америка се разпада пред очите ни!

Майкъл Снайдер: „Разпадащата се инфраструктура на Америка“: Американската инфраструктура, която някога беше символ на иновации и просперитет, днес се разпада пред очите ни, твърди икономистът Майкъл Снайдер в свой анализ, публикуван в личния му блог.

По неговите думи, разрушените мостове, остарелите канализационни системи и пренатоварената електрическа мрежа са само част от мащабния проблем, който страната пренебрегва от десетилетия.

„Знаците, че някога сме били велика нация, са навсякъде около нас“, пише Снайдер, подчертавайки, че инфраструктурата на страната разказва историята за ръждясващите останки на едно по-добро време.

Проблемът с мостовете и пътищата

Влак, превозващ торове в САЩ, падна в река, след като мостът под него се срути 45 000 моста и 20% от пътищата в САЩ са в лошо състояние“, посочва снайдър, цитирайки администрацията на Байдън при встъпването ѝ.

Снайдер припомня, че когато администрацията на президента Джо Байдън пое властта през 2021 г., тя предупреди, че инвестициите в инфраструктурата като процент от БВП са намалели с повече от 40% от 60-те години на миналия век. В резултат на това, „повече от 45 000 моста и 20% от пътищата в САЩ са в лошо състояние“, посочва икономистът.

 

Метрото в Ню Йорк

Дори след като Конгресът одобри законопроект за инфраструктурата, който предвиждаше над 100 милиарда долара, състоянието на мостовете и пътищата остава критично. „Министерството на транспорта все още оценява, че над 40 000 моста са в незадоволително състояние“, твърди Снайдер.

Агенцията за опазване на околната среда изчислява, че повече от 9 милиона водопроводни тръби все още са направени от олово и от тях пият милиони американци

Водоснабдяване и здравословни рискове

Още по-обезпокоителен е проблемът с остарелите оловни тръби в страната. Оловото се явява невротоксин при поадане в човешкия организъм. Въпреки че милиони американци получават вода от такива тръби, проблемът остава нерешен. „Агенцията за опазване на околната среда изчислява, че повече от 9 милиона водопроводни тръби все още са направени от олово“, отбелязва Снайдер.

Излагането на олово е сериозна заплаха за здравето, особено за децата. Случаи като кризата с водата във Флинт, Мичиган, където токсични нива на олово замърсиха водоснабдяването, подчертават колко належащ е този въпрос.

Пътищата са в упадък

Пример за лошото състояние на пътната инфраструктура е Калифорния, където почти половината от градските пътища са в лошо състояние, според Consumer Reports. „Въпреки годишни разходи за магистрали от над 21 милиарда долара, щатът поддържа малко над половината от своите пътища“, пише Снайдер.

  • Калифорния е и сред водещите щати по пътнотранспортни произшествия, което е свързано с натовареността на пътищата и лошата им поддръжка.
  • Снайдер обръща внимание и на окаяното състояние на метрото в американските градове, в които има такова. На снимката – метрото в Ню Йорк

Летищата и метрополитените – пълна смешка

Снайдер обръща внимание и на летищата и системите на метрото, които са далеч от стандартите на други индустриализирани държави. „Защо не можем да имаме красиви летища и модерни метрополитени като останалите развити страни?“, пита икономистът, подчертавайки, че Америка събира повече данъчни приходи от всяка друга държава, но инфраструктурата ѝ не отговаря на тези събрани от стотиците милиони американци ресурси.

Къде отиват парите?

Снайдър: Честно казано, бих искал да видя къде точно администрацията на Байдън е похарчила повече от 100 милиарда долара за инфраструктура

„Честно казано, бих искал да видя къде точно администрацията на Байдън е похарчила повече от 100 милиарда долара за инфраструктура“, заявява Снайдер. Въпреки обещанията за мащабни ремонти, изглежда, че проблемите се задълбочават. В някои райони на страната пътищата, които някога са били павирани, се превръщат в чакъл, защото това е по-евтино за поддръжка.

Инфраструктурата като метафора за обществото

Снайдер завършва с мрачна метафора, сравнявайки разпадащата се инфраструктура с разпадащото се американско общество. „Нашата разпадаща се инфраструктура е идеална метафора за нашето разпадащо се общество като цяло“, пише икономистът, призовавайки американците да изискват повече от своите лидери.

Той подчертава, че страната има всички ресурси да осигури на гражданите си модерна и безопасна инфраструктура, но политическата воля и приоритетите липсват. Вместо да приемаме упадъка като неизбежен, Снайдер призовава за действия: „Американският народ трябва да започне да изисква повече от всички нива на управление.“

В заключение, анализът на Майкъл Снайдер е предупреждение за дълбоките системни проблеми, които застрашават бъдещето на Съединените щати. Това е призив за реформи, насочени към спасяване не само на инфраструктурата, но и на самата американска идентичност.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes #sofiadailymail



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

199919