Connect with us

КОМЕНТАРИ

Да замразим майките! И да им вземем всичко! Че те каква работа вършат?

Така де – каква по-добра стимулация от това да оставиш някого без памперси? Я бързо всички майки на работа! Имало недостиг на работна ръка. А бебетата достигат ли? Не беше ли България сред страните в света с най-нисък коефициент на раждаемост? 2017 г. не постави ли печален рекорд по ниска раждаемост?

И кой е виновен за състоянието на трудовия пазар? Майките ли? Те ли са причината за това, че повече от 12% от работещите българи вече не произвеждат за България, а го правят в чужбина? Те ли са виновниците за това, че според прогнози само след 10-ина години недостигът на работната сила в страната ни ще достигне над 400 000 души? Те ли са виновни, че според данните на Евростат сме все още на дъното в Европейския съюз по брутно месечно и почасово заплащане?

Но не! Българските майки не само че трябва да попълнят празните редици на трудовия пазар, но и трябва да бъдат лишени от редовен платен годишен отпуск в периода на майчинството. Според Асоциацията на организациите на българските работодатели “няма никаква причина този период да се взема предвид при изчисляване на размера на полагаемия се платен годишен отпуск, който има съвсем друго предназначение, а именно – възстановяване на работника и служителя от положения при работодател труд”.

Разбира се! Как ще сравняваш положен труд при работодател и положен труд вкъщи? Естествено е, че майките, отглеждайки децата си, нямат никаква нужда от възстановяване, защото те просто не се изморяват. Българските майки са неуморими! Те спят по цяла нощ, техните деца не боледуват никога, те не се нуждаят от отпочнали, свежи и усмихнати майки. Те не се нуждаят и от памперси!

Стига с тия глезотии! Да замразим майките! И да им вземем всичко! Че те каква работа вършат?…



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

195805