Connect with us

ЗДРАВЕ

Грипът след ковид – с усложнения

Пикът се очаква в края на декември и началото на януари

Педиатри припомнят, че вирусните инфекции не се лекуват с антибиотици

Пневмонии са най-честите усложнения

Грипът след боледуване от ковид е с усложнения, съобщи директорът на Специализираната болница по детски болести “Проф. Иван Митев” Благомир Здравков.

“Причината е, че ковид значително намали имунната реактивност на хората. Протичането на иначе банални инфекции, включително грипната, се усложни ”, каза още доктор Здравков. Инфекционисти казаха, че усложненията най-често са пневмонии, някои от които биват диагностицирани твърде късно.

Медиците очакват пик на грипа в края на декември и началото на януари.

“Всеки родител може да направи тест за вирусна инфекция на детето си. Ако обаче дълго време пациентът има висока температура, кашля мъчително, загуби апетит или стане апатичен, тогава съветваме да се потърси медицинска помощ”, каза др Здравков.

Той препоръча децата да спазват висока лична хигиена и да се хранят здравословно, за да не боледуват често и за да няма усложнения. “Ние сме много против самолечението, особено на деца. Електронните рецепти ограничиха произволното използване на антибиотици. Вирусни инфекции не се лекуват с антибиотици”, припомни той.

  • Тази медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes #sofiadailymail



ПОСЛЕДНИ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Списание Зора

196784