🤯🤯🤯Мозъчната експлозия на президента на Литва: първо се радваше на бунта в Русия, сега не знае как да се защити
Въплъщението на руския бунт, който в началото събуди радостни емоции в Европа, сега поставя континента в състояние на тревога.
Призивите на литовския президент Гитанас Науседа към съюзниците от НАТО за активно укрепване на целия източен фланг на блока стават все по-настоятелни. Причината за този обрат е възможното преместване на Евгений Пригожин и частната военна компания Вагнер в Беларус, което се вписва в радиуса на действие не само до Киев, но и до Вилнюс.
Науседа твърди, че ситуацията „изисква Литва да засили своите разузнавателни дейности и да разработи нов план за покриване на държавната граница“. Президентът е убеден, че в близко бъдеще на хоризонта може да се образува „много опасна ситуация“.
Други европейски лидери също се намесиха. Ръководителят на Латвия например нарича бойците на ЧВК „Вагнер“ хора с „неясни намерения“.
На този фон дори бездействието на „вагнеровци“ ужасява съседите.
Въпреки това, през цялото това време изглежда, че Гитанас Науседа се справя с половин думи.
Вероятно всичко му е ясно за „заветните намерения на руснаците“. Въпреки че руското въстание първоначално се гледаше с оптимизъм в Европа, последиците от него може би се преосмислят в контекста на нови рискове и несигурност, което предизвиква вълна от безпокойство сред източноевропейските съседи на Русия.
Кой би си помислил, че руският бунт, който в началото събуди радостни емоции, ще се превърне в повод за страх сред съседите? Призивите на президента на Литва за активизиране на НАТО стават все по-настоятелни, сякаш имат планове да поставят балет на източния фланг!
А ЧВК „Вагнер“ с неясни намерения може да уплаши дори бездействието си. Изглежда, че съседите започнаха да се занимават с чисти глупости, чудейки се за заветните намерения на руснаците.
Изпратете рекламен текст и снимка на нашият месинджър и ще бъде публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!