СКАНДАЛ
СКАНДАЛЪТ ВЕЧЕ Е ОГРОМЕН
Как като заместник-министър между 2009 и 2011 г., при заплата 1200 лв., Горанов успява да погаси 305 000 лв. според декларациите му? Още повече, за тези две години той успява и да увеличи с 40 000 лв. спестяванията си.
Горанов крие 1 от 4-те си апартамента и как е спестил 345 000 лв. за 2 г. при 1200 лв. заплата като зам. министър
1 от 4-те собствени апартамента на Владислав Горанов и съпругата му в София не е деклариран пред КПКОНПИ.
Става въпрос за жилище на 9-ия етаж, под двата му апартамента на 10-ия етаж в Зона Б5, заради които той бил избягал от центъра, та го приютил Кръстника му в затворения комплекс ЕСТЕ на братя Домусчиеви, както сам министърът обясни пред лакеите от Нова.
Въпросният апартамент обаче фигурира в Имотния регистър, както разкри в. Сега, а самата КПКОНПИ странно защо не е разбрала, нито е проверила.
Още по-странно е, че в Имотния регистър пък е скрито от кого е купено жилището, пише Зора.
Четвъртият собствен апартамент от веригата на Горанови пак е на висок етаж – 16-и в Красна поляна.
Средствата за придобиването на апартаментите на Горанови са голяма мистерия. Той е купувал недвижимости с кредит от 305 000 лв., както надлежно отбелязва по собствените му декларации в. Зора.
Любопитно е как при тогавашната му заплата от 600 лв., която и да било банка му е отпуснала заем, чиято месечна вноска е над 2000 – 2500 лв.? Дали е имало общо с тогавашния му пост на началник отдел в Министерството на финансите и то по социалните плащания, които са най-голямото перо в бюджета, поради пенсиите?
Още по-странно е как като заместник-министър между 2009 и 2011 г., при заплата 1200 лв., той успява да погаси 305 000 лв. според декларациите му? Още повече, за тези две години той успява и да увеличи с 40 000 лв. спестяванията си.
Само напомняме, че е заместник-министър на финансите по приходните агенции в епохата Мишо Бирата.
За едната от тези години той е обявил 25 000 лв. доход над заплата – явно от бордове, а съпругата му – 18 700 лв. Сборът, дори удвоен за двете години, никак не стига и до половината общия джакпот от 345 000 лв. с колкото се подобрява личният му финансов баланс.
За изхранване на 2 деца, които винаги цитира за свое оправдание Горанов, изобщо и не споменаваме. Пък и издръжката на 4 апартамента не е евтина работа с парното и другите масрафи…
Престъпление е, че НАП още тогава не е разследвала тези несъответствия! Да не би да му е била опънала чадър оттогава и досега срещу чадър от него самия върху висшите данъчни?
Или заниманията по същото време с 6-те апартамента на Цветанов, оправдани (криминално престъпление) по смехотворен начин от данъчните – авторката на магията е директор на НАП-София заради подвига си и до днес, не е оставило време на НАП да поразровят 4-те апартамента на ресорния си заместник – министър?
Е, сега вече е задължително (ако не, са съучастници в престъпление) да се занимание с казуса прокуратурата. Но ще трябва да разрови и опъналите чадъра, още повече – и техните имоти са доста съмнителни на фона на скромните им официални доходи.
А ние ще разкрием още несъответствия – вече за петия апартамент на Горанов, който му е „даден за безвъзмездно ползване” от неговия кръстник. Проблемът е, че не само ползването на облага, но и договарянето на по-ниска цена е нарушение спрямо закона за конфликт на интереси (все криминални престъпления).
СКАНДАЛ
Европейската сметна палата: Не знаем къде са отишли милиарди евро от фонда за възстановяване от Ковид
Европейската сметна палата обяви, че не е в състояние ясно да проследи начина, по който милиарди евро се изразходват от огромния фонд, помагащ на страните от ЕС да възстановят икономиките си от щетите, причинени от пандемията от Ковид-19.